Tri takmi ara, tri medalje za Sjenicu

Arhiva vijesti 2008

Active Image

Na 36.Međunarodnom karate turniru, odranom 13.decembra u slovenačkom gradu Trbovlju, takmičari KK ''Sjenica'' iz Sjenice, osvojili su tri medalje, dve zlatne i jednu srebrenu. U konkurenciji od preko 600 takmičara iz 17 evropskih zemalja, u kategoriji seniora, u pojedinačnim borbama zlatne medalje su osvojili Zerina Avdović i Armin Mašović, dok je ekipno za reprezentaciju ue Srbije, u kategoriji kadeta u enskoj konkurenciji, srebrenu medalju osvojila Fahira Fazlić iz Sjenice.
''Sva tri takmičara, koja su učestvovala na ovom, najstarijem Karate turniru u Evropi ''Trbovlje 2008.'', osvojila su medalje i ja sam zadovoljan postignutim rezultatom'', rekao je predsednik i trener KK ''Sjenica'', Meaz Zenović. Sjeničke karatiste do kraja godine očekuje još jedno značajno takmičenje, Dravno prvenstvo za kadete i juniore, koje će se odrati 21.decembra u Beogradu.