damir rastic zari

Biatlon, Svetsko prvenstvo: 79. Rastić, 88. Petrović, 97. Hrkalović, 111. Hodžić

Sport, Vijesti 2013

Biatlonac Damir Rastić osvojio je večeras 79. na Svetskom prvenstvu u češkom Novom Mestu, čime je ostvario najbolji plasman od četvorice takmičara iz Sjenice koji su nastupili u reprezentaciji Srbije.

Rastić je u trci na 20 kilometara postigao vreme od 57 minuta, 57 sekundi i sedam desetinki, što je za osam minuta, 14 sekundi i sedam desetinki bilo sporije od svetskog prvaka Martina Furkada iz Francuske.
Milanko Petrović je ušao u cilj kao 88. i zakasnio je za Furkadom 9:06.4 minuta, Emir Hrkalović je bio 97. sa 10:11 minuta zaostatka, dok je Edin Hodžić završio na 111. poziciji sa 13:53 minuta slabijim vremenom od prvoplasiranog.

Čitaj još:  Đaci prvaci pošli u školu (Video)

Srebrnu medalju na 20 kilometara osvojio je Amerikanac Tim Burk sa 23.5 sekundi lošijim rezultatom od šampiona, a 10.2 sekundi posle njega trku je završio trećeplasirani Fredrik Lindstrom iz Švedske.