Milanko Petrović 50. na 50 kilometara

Sport, Vijesti 2014

Reprezentativac Srbije Milanko Petrović zauzeo je juče 50. mesto u trci kros-kantrija na 50 kilometara na Zimskim olimpijskim igrama u Sočiju.

Olimpijac iz Sjenice završio je trku za jedan sat, 53 minuta, 35 sekundi i jednu desetinku.

Sve tri medalje pripale su ruskim takmičarima. Zlatnim odličjem se okitio Aleksandar Legkov, srebrom Maksim Viležanin, a bronzom Ilja Černusov.

Legkov je trku završio za sat, 46 minuta, 55 sekundi i dve desetinke, Viležanin je zaostao 0,7 sekundi, a Černusov 0,8.

Petroviću je ovo bio poslednji nastup na Igrama. Prethodno je u kros kantriju na 15 kilometara bio 77, u kvalifikacijama u sprintu u skijaškom trčanju ostvario je 63. vreme, dok je u obe biatlonske trke (individual na 20 kilometara i sprint na 10 kilometara) osvojio 69. mesto.

Zimske olimpijske igre u Sočiju zatvorene su juče u 17.14 po srednjeevropskom vremenu.

Facebook komentari
Čitaj još:  U Sjenici održana izložba fotografija autora Nedžiba Vučelja (Video)