SJENICA.com forum

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Vijesti iz Sandzaka naleteli ste na zanimljivu vijest a vezana je za sandžak, onda joj posvetite novu temu

Reply
Old 20-03-2014   #1
iSelektor
Hanumovac
Domaćin

iSelektor's Avatar

Default Rasim Ljajic: Ne pada mi na pamet u vladu sa Ugljaninom

- Ja imam obraz i čast. Takođe, Ugljanin je celu izbornu kampanju vodio protiv Aleksandra Vučića i govorio kako sam se ja udružio sa četnicima koji su ubijali Bošnjake po Sandžaku. To ne može tako - istakao je predsednik SDPS-a

Predsednik SDPS-a Rasim Ljajić kaže da neće pristati ni pod kojim uslovima da sedi u istoj vladi zajedno sa predsednikom SDA Sulejmanom Ugljaninom.

- Ja sam svoje rekao još ranije. Ako on ostaje pri svojoj izjavi, ostajem i ja pri svojoj – istakao je Ljajić za “Danas”.

Lider SDPS-a i koalicioni partner naprednjaka u izbornoj kampanji izjavio je da “neće sedeti u vladi u kojoj bude Ugljanin“, kao i da ne želi “da sedi ni u istoj prostoriji sa njim“.

Ljajić kaže da preko reči Sulejmana Ugljanina, koji ga je u kampanji povezivao sa ubistvima u Sandžaku, ne može da pređe ni pod kojim uslovima.

- Ja imam obraz i čast. Takođe, Ugljanin je celu izbornu kampanju vodio protiv Aleksandra Vučića i govorio kako sam se ja udružio sa četnicima koji su ubijali Bošnjake po Sandžaku. To ne može tako – istakao je Ljajić.

Na pitanje da li su pregovori o formiranju vlade i personalnim rešenjima počeli, Ljajić je odgovorio da o tome još nije razgovarao sa liderom naprednjaka Aleksandrom Vučićem i da kadrovska pitanja tek treba da dođu na dnevni red.

U stranci Sulejmana Ugljanina nisu želeli da odgovore na pitanje “Danasa” da li je za njihovog lidera prihvatljivo da bude član vlade u kojoj bi se nalazio i Rasim Ljajić.

(izvor: Telegraf / Tanjug)

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Sponsored Links

Old 20-03-2014   #2
SEJO31-de
DZAMIL
Domaćin

SEJO31-de's Avatar

Сулејман Угљанин очекује позив напредњака у владу с обзиром на, како каже, добре изборне резултате, док Расим Љајић поручује да неће у владу са лидером СДА Санџака, који га је у кампањи повезивао са убиствима у Санџаку.

Председник СДА Санџака Сулејман Угљанин очекује позив СНС у владу с обзиром на, како каже, добре изборне резултате, док лидер СДПС Расим Љајић поручује да неће у владу са Угљанином, који га је у кампањи повезивао са убиствима у Санџаку.

"Ако он (Угљанин) остаје при својој изјави, остајем и ја при свом ставу. Више не желим о томе да разговарам, нити да правим политичку причу", кратко је Танјугу рекао Љајић.

Угљанин, пак, у изјави Танјугу каже да "као човек и политичар" нема ништа против Љајића, али ипак остаје при ставу да лидер СДПС "треба да се обрачуна са људима који су починили злочине у његово име".

"Да бисмо имали правну сигурност, морамо да расветлимо политичко насиље и политичка убиства, сва нерасветљена убиства у земљи, а посебно у Сандзаку", рекао је Угљанин и нагласио да политичари морају строго да воде рачуна шта други људи раде у њихово име.

Поводом Љајићеве изјаве да не жели са њим у владу, Угљанин каже да је за то "чуо од других".

Тврди да се у овом тренутку бави конкретним стварима и да је кључ политичког рада његове странке правна сигурност и европска будућност.

"Оно што Александар Вучић ради у читавој Србији - враћа људима поверење у државу и правну сигурност - треба да се уради и у Санџаку и ја очекујем и Љајићеву подршку за то", рекао је Угљанин.

Он је поновио да суд треба да ради свој посао и додао да и СДА Санџака, у циљу враћања поверења грађана тог дела Србије у државу, покушава да ради свој.

Угљанин је навео и да је и на изборима 16. марта у Санџаку било застрашивања и претњи које су резултирале одношењем кутија са бирачког места у Муру, наводећи да су то урадиле "Љајићеве присталице у име Александра Вучића".

"Ми смо дали до знања да то није добро и мислим да ћемо наћи начин да се то заустави. Не може нико више да заводи терор и страховладу у Санџаку ни у чије име, хоћемо да Србија буде слободна, а не да се грађани плаше изласка на изборе", рекао је Угљанин.

RTS
Reply

Bookmarks

Tags
ljajic, pada, pamet, rasim, ugljaninom, vladu

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules