SJENICA.com forum

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Hardware - Software - Mobilna telefonija kao i što sam naslov kaže... sve vesti iz sveta mobilne telefonije, kompjutera i interneta će naći mesto ovde...

Reply
Old 23-06-2009   #81
Sjenicak__NL
Gost

Od danas je ultrasn0w dostupan za Iphone 3G i ostale Apple produkte... Jale srecno, ko prvi zavrsi nek pise recept...
  Reply With Quote
Sponsored Links

Old 23-06-2009   #82
Sjenicak__NL
Gost

Default Jailbreak iPhone 3G OS 3.0 [Windows]

Evo ovako, posto ja jutros na poslu nisam imo bas puno posla uspelo mi je da odradim sve ovo u vezi novog OS 3.0 i Jailbreak a naravno i otkljucam Iphone uz pomoc UltraSn0w.. Tako da cu sad pokusati da napravim neki jednostavni RECEPT po kojem sam ja uradio i mogu vam rec da je lak i uspesan.. Prvo sta sam uradio je da sam instalirao novu verziju iTunes 8.2 i uradio backup od Iphona..( slike, muzika, brojeve, emailove i tako to) jer su mi kasnije bili potrebni da ih povratim na novoj verziji.. u medjuvremenu dobijem obavestenje u iTunes da je nova verzija OS 3.0 dostupna i dali zelim da je downloaden i installiram ili samo da je downloadujem, uradio sam samo downlod..bez instalacije a tako i treba vi da uradite jer ce vam kasnije bit potrebna za Jailbreak ... a ako neko nebude mogo da skine firmware 3.0 u iTunes postavicu direktan link... Sada znaci posedujes firmware na svom compijuteru i on se nalazi u C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates... Sada ides u iTunes i sledis upustvo sa ovog linka iClarified - iPhone - How to Jailbreak Your iPhone on OS 3.0 Using RedSn0w (Windows) i to SAMO Step Two za sad i u navigiras u onaj folder gde se nalazi firmware ( C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates) i onda pustis iTunes da uradi svoj posao.. Kad zavrsi sa instalacijom Iphon ce se upaliti sa onom slikom iTunes i USB kablo i traziti u iTunes da ubacis validnu SIM karticu da aktiviras svoj Iphone...
E sad idemo da uradimo Jailbreak...
da bi uradili Jailbreak potrban nam je sledeci program to jes redsn0w i njega mozete preuzeti sa ovoga linka http://theiphoneproject.org/windows/...-win_0.7.2.zip otpakujete folder i idete u redsn0w-win_0.7.2 i onda startujete redsn0w.exe kada to uradite onda sledite upustva sa ovoga linka iClarified - iPhone - How to Jailbreak Your iPhone on OS 3.0 Using RedSn0w (Windows) i to od Step Three a u Step Five idete na onaj folder (C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Apple Computer\iTunes\iPhone Software Updates ) kada zavrsite sva upustva Iphone ce se upaliti sa novim firmware 3.0 ali bez signala ( mreze) a da to resimo idemo na sledeci link i pratimo sva upustva ( DA BI SE POVEZAO SA Cydia TREBAS UPOSTAVITI wi fi KONEKCIJU ) iClarified - iPhone - How to Unlock the iPhone 3G Using UltraSn0w kada zavrsis sva upustva sa linka i upalis opet Iphone onda ti jos preostaje da vratis svoje slike, brojeve, muziku i sve ostalo sto si sacuvao.. A to radis u iTunes... I eto zavrsne posoo.. Ja ovako uradio i meni Iphone radi normalno, mogu da zovem, da me zovu sve testirano..

Eto Jale i svi ostali Iphone korisnici... SRECNOOO....

Ako zapne pisite....
  Reply With Quote
Old 23-06-2009   #83
Crni Gruja
The Beast
Domaćin

Crni Gruja's Avatar

Godine: 37

Sad ovo procitah, pa cu ako Bog da ovih dana to da probam. Nego, jedno pitanje. Jel se dobije i snimanje video klipova sa 3.0 OS-om?
Crni Gruja is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #84
Tahirovce
Admin
Domaćin

Tahirovce's Avatar

Godine: 41

E cu da iedm sutra u Pazar da kupim ovu sklameriju, da vidim sta on to ima sto nemam ja ...

Ove moje ruke, zavezane za te, ne daju mi da te ostavim. Bilo gdje da krenem
sa pameti skrenem, mogu samo tebi da se vratim...

Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #85
iSelektor
Hanumovac
Domaćin

iSelektor's Avatar

Bravo Sjenicak, hvala za ovaj tutorijal... znaci ce mnogima... jer ovaj forum posecuju mnogi ljubitelji iphone-a sirom svijeta!
Aferim

Besplatni mali oglasi
iSelektor is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2009   #86
Crni Gruja
The Beast
Domaćin

Crni Gruja's Avatar

Zlatko, Mitko, recite mi kakvi ste sa baterijom, posto citam da baterija znatno oslabi kada se upgraduje na 3.0
Old 23-06-2009   #87
iSelektor
Hanumovac
Domaćin

iSelektor's Avatar

ja nisam to primetio, meni je i dalje ista... meni je samo jedna aplikacija vukla bateriju ko ludo, dok sam to naso, brooka.
Radi se o programu HeyWAY, e on nonstop bio aktivan i vuko li vuko... Inace ne primecujem nesto posebno!

Pozzz
Old 23-06-2009   #88
Sjenicak__NL
Gost

Jale, za bateriju ti nemogu jos nista tacno reci.. Od uvijek je bilo kolko para toliko i muzike tj. zve zavisi koliko Iphone koristis..Kod mene je za sad sve normalo i bas sam danas dosta koristio Iphone.. Ja mislim da Zlatko ima odgovor za tebe.. a sto se tice snimanja klipova mi jos nije uspelo da ga aktiviram.. takodje i procentazu baterije... Ostalo radi sve..Ali polako ima se vakta...Ako nesta uspem odma dobijate RECEPT sta i kako..
  Reply With Quote
Old 24-06-2009   #89
Crni Gruja
The Beast
Domaćin

Crni Gruja's Avatar

Meni baterija sad traje jedva dan. Po cio dan saljem poruke i 3G mi je uvijek ukljucen. Sad neznam jel to neka normala. Ali sam procito da je u novom OS novi PUSH od Apple, koji bateriju dokrajci brzo.
Old 24-06-2009   #90
iSelektor
Hanumovac
Domaćin

iSelektor's Avatar

Pa dobro... iskljuci 3G i wireless i trajace ti jos dva dana...
Naravno da push trosi bateriju, ali to deaktiviras brate... Pa meni je bio push aktiviran uz taj program koji sam gore naveo... pa mi iscrpe bateriju za 3 sata...

Meni je uvijek na primer ukljucen wireless a iskljucen mi je 3G i push...

Pozzz
Old 24-06-2009   #91
Crni Gruja
The Beast
Domaćin

Crni Gruja's Avatar

Heheh, pa to ti pricam. Jos uvijek trazim optimalna podesavanja za telefon. Sad cu ja da iskljucim 3G i push da vidim kako ce onda biti.

Cmok
Old 26-06-2009   #92
Sjenicak__NL
Gost

iPhone Dev Team potvrdio da je pronasao gresku ( rupu) u bootrom za jailbreak novog Iphona 3GS i naravno otkljucavanja uz pomoc redsn0w... Jutros od 7 sati a negde i od 6 sati u Hollandiji je pocela prodaja novog Iphona 3GS ...Znaci brzija dana i jailbreak za 3GS
  Reply With Quote
Old 26-06-2009   #93
Crni Gruja
The Beast
Domaćin

Crni Gruja's Avatar

A ultrasn0w radi i na njemu (3GS), jel?
Old 26-06-2009   #94
Sjenicak__NL
Gost

Radice Jaleeee i to brzija dana
  Reply With Quote
Old 07-09-2009   #95
Undercover 007
Registrovan
Početnik

Godine: 42

Svaka cast momci, vidim da ste postali pravi experti za ovaj tel.Ako nekom treba bilo koji model ovoga telefona neka mi se javi.
Undercover 007 is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009   #96
Dzigal
Dzigalce
Dobar

Dzigal's Avatar

Ja bi ti se javio ali ako nije skupo Undercover007
Selam
Old 07-09-2009   #97
Tahirovce
Admin
Domaćin

Tahirovce's Avatar

Godine: 41

Na koju cijenu mozes da ga nabavis, ovaj od 32 gb ...
Tahirovce is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009   #98
Crni Gruja
The Beast
Domaćin

Crni Gruja's Avatar

Javljam se i ja, za jedan 3GS. nije bitno je li 16 ili 32, bitno mi je samo da nije zakljucan. Javi mi se na PP sa detaljima ako hoces
Old 08-09-2009   #99
Undercover 007
Registrovan
Početnik

Mogu da vi nabavim oko 350 eura po komadu ako se odlucite za nekolko komada jer slanje postom je skupo i nebih da saljem po jedan.Selam
Old 08-09-2009   #100
Undercover 007
Registrovan
Početnik

2g 8g mogu naci dosta jeftinije
Reply

Bookmarks

Tags
iphone, uputstva

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules