Milanko Petrović osmi na EP u Češkoj

Sport, Vijesti 2014

Sjenica – Milanko Petrović zauzeo je danas osmo mjesto u sprintu na 10 kilometara na Otvorenom prvenstvu Evrope u biatlonu, u češkom Novem Mestu.

Ovaj 25-godišnji reprezentativac Srbije iz Sjenice ostvario je rezultat od 23 minuta, 51 sekundi i pet desetinke, a tri promašaja (2+1) spriječila su ga da osvoji medalju.

Zlatno odličje pripalo je Lars Helge Birkelandu iz Norveške sa 22:40,1 minuta, drugi je bio Rus Maksim Cvetkov sa 6,8 sekundi zaostatka, a pobednik individuala Andrejs Rastorgujevs iz Letonije i Austrijanac David Komac podelili su treće mesto sa 28,4 sekundi slabijim vremenom od pobednika.

Preostala dvojica biatlonaca iz Sjenice, Emir Hrkalović i Damir Rastić su u konkurenciji 88 takmičara zauzeli 51. i 58. mesto.

Hrkalović je dva puta promašio metu (1+1) i bio je slabiji od Birkelanda za 3:07,7 minuta, dok je Rastić imao tri netačna hica (0+3) i 3:29,4 minuta zaostatka.

Sva trojica reprezentativaca Srbije izborila su plasman za trku potere na 12,5 kilometara, u kojoj će u nedelju od 12.30 nastupiti 60 najbolje rangiranih iz današnjeg sprinta.